Zajęcia ruchowe dla dzieci i przedszkolaków - Wrocław

Zajęcia ruchowe dla przedszkolaków i dzieci we Wrocławiu

Zajęcia taneczne w szkole tańca KIDS DANCE we Wrocławiu trwają 60 minut. Rozpoczynają się rozgrzewką taneczno- rozciągającą, wzbogaconą o zabawę ożywiającą, a następnie trener wprowadza nowe układy choreograficzne oraz prowadzi gry i zabawy ruchowo- muzyczne pomiędzy utworami. Powtarzane są również poznane wcześniej piosenki.

Podczas zajęć przewidziane są oczywiście przerwy na picie i zaczerpnięcie oddechu, a także na skorzystanie z toalety.

Nauka tańca dla dzieci i młodzieży jest odpowiednio zaplanowana. Prowadzący z wrocławskiej szkoły na zajęciach wykorzystują przeróżne pomoce w postaci ciekawych, często niekonwencjonalnych  gadżetów( balony, szarfy, pompony, bibuła), aby urozmaicić dzieciom wspólną taneczną zabawę. Ostatnie 5-10 minut zajęć to czas dla rodziców i opiekunów, którzy mogą pooglądać swoje pociechy podczas krótkiej finałowej prezentacji.

Zajęcia dla dzieci przedszkolnych są prowadzone w „formie zumby”, gdzie przygotowywane przez trenera choreografie zawierają wiele stylów tanecznych. Są to zazwyczaj proste, powtarzające się ruchy, których wykonanie nie sprawia maluszkom problemów i daje wiele radości z przetańczenia całego utworu. Zajęcia te charakteryzuje znacznie więcej gier i zabaw niż w przypadku grup starszych.

Zajęcia dla dzieci ze szkół podstawowych mają podobny charakter, jednak wprowadzane są znacznie trudniejsze kroki taneczne, które następnie składają się na bardziej skomplikowane choreografie. Układy w formie zumby są tylko rozgrzewką przed układami scenicznymi, wzbogaconymi o efektowne sekwencje ruchowe. Poziom zajęć dostosowywany jest do grupy, zajęcia są inspirujące; uczą, ale nie są zanadto obciążające.

Zaleca się, aby przybywać na zajęcia 10 min przed ich rozpoczęciem, w celu przygotowania dziecka do zajęć, skorzystania z toalety itp. i pozostania w szatniach aż do momentu rozpoczęcia zajęć.

O wyznaczonej godzinie trener wpuszcza dzieci na salę i od tego momentu są one pod jego opieką. Rodzice lub opiekunowie mogą w czasie trwania zajęć czekać na dzieci przed salą bądź udać się poza teren obiektu, jeśli dziecko jest w stanie samodzielnie skorzystać z toalety. Trener zawsze musi być na sali, gdyż dba o bezpieczeństwo podopiecznych i nie może pozwolić sobie na jej opuszczenie. Dzieci przez 50-55 min są na sali wyłącznie z instruktorem. Dzięki odpowiedniemu podejściu instruktorów i współpracy trenera z tancerzem, nauka tańca dla dzieci i młodzieży prowadzona w tej wrocławskiej szkole jest jeszcze efektywniejsza.

Przygotowanie do zajęć:

  • wygodny strój, dziewczynki mogą zakładać sukienki 🙂
  •  buty zmienne na salę taneczną/ baletki itp.
  •  butelka picia (UWAGA! Proszę nie dawać dzieciom na zajęcia żadnych przekąsek)
Kliknij i Zadzwoń